Aktualności

Halowe Mistrzostwa Polski do lat 12

data publikacji: 15/01/2020

KATEGORIA: Sport

W dniach 4-10 stycznia br. w Centrum Tenisowym Sobota odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Skrzatów (do lat 12).

W finałach turniejów singlowych Oliwia Kuszel (Toruńska Akademia Tenisowa) pokonała Maję Pawelską (Klub Tenisowy Zabrze), a Aleksander Błuś (PT Olimpia Poznań) wygrał z Hubertem Plenkiewiczem (Stowarzyszenie AG TENIS CHORZOWSKA w Radomiu).

W grach podwójnych zwyciężyli: Emilia Michta (Klub Tenisowy Błonia Kraków) i Maja Pawelska oraz Antoni Kasperski (Klub Tenisowy Błonia Kraków) i Hubert Plenkiewicz.

W drabinkach turniejów głównych wystartowało łącznie 64 zawodników z całej Polski, w tym kilkunastu reprezentantów klubów tenisowych Poznania oraz Powiatu Poznańskiego. Bardzo mocnych zawodników wystawił Kostrzyński Klub Tenisowy: Tejerina Sebastian  oraz Tejerina Ignacio , którzy po zaciętych meczach, musieli jednak uznać wyższość swoich kolegów.

Była to kolejna impreza rangi Mistrzostw Polski, rozgrywana na kortach CENTRUM TENISOWEGO SOBOTA, położonego w Powiecie Poznańskim w gminie Rokietnica. Kolejnym wyzwaniem organizacyjnym jest międzynarodowy turniej tenisowy TENNIS EUROPE do lat 14 (23-29.02.2020r.) oraz TENNIS EUROPE do lat 12 (1-7.03.2020r.).

Wojciech Jaraczewski
Centrum Tenisowe Sobota

Na zdjęciu finaliści Mistrzostw Polski – od lewej: Hubert Plenkiewicz, Antoni Kasperski, Aleksander Błuś, Jakub Tryjański, Jan Sadzik