Aktualności

Grupa wokalna „Pod Kasztanem” na XV Festiwalu Piosenki Seniorów w Szamotułach

data publikacji: 07/06/2017

KATEGORIA: Kultura

W dniu 24.05.2017 r. w Hali Wacław w Szamotułach odbył się jubileuszowy, bo XV Festiwal Piosenki Seniorów, pod hasłem „Idźcie i głoście”, na którym zaprezentowały się 24 zespoły i chóry z Ziemi Lubuskiej, Mazowieckiej oraz Wielkopolskiej. W tak licznym gronie zaproszonych znalazł się również zespół „Pod Kasztanem” z Cerekwicy, działający przy Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów „Pod Kasztanem”. Nasz zespół śpiewaczy po raz drugi wziął udział w tym wydarzeniu, które było dla niego wielkim wyzwaniem, ale nade wszystko ogromną radością.

Organizatorem festiwalu, który miał również charakter konkursu, od 15 lat jest Wspólnota Domu Dziennego Pobytu Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Szamotułach. Trzeba przyznać, że całe przedsięwzięcie zostało przygotowane i poprowadzone w sposób profesjonalny, wręcz doskonały, a atmosfera panująca od wczesnych godzin rannych aż do końca imprezy była wspaniała.

W festiwalu wzięło udział około 500 osób. Poszczególne chóry i zespoły wykonywały trzy utwory, z czego jeden posiadał wymiar religijny, drugi patriotyczny, a trzeci ludowy. Zespół „Pod Kasztanem” występował jako 18 i zaprezentował się wspaniale, co doceniło także profesjonalne jury, które przyznało naszym śpiewającym seniorom zaszczytne trzecie miejsce.

Każdy dobry śpiew ze swej natury jest głoszeniem pewnych wartości. Wznosi człowieka ponad ziemię, ponad smutek, ponad szarą rzeczywistość i wskazuje wartości wyższe, piękniejsze i większe. Takich wzniosłych chwil życzymy zespołowi „Pod Kasztanem” jak najwięcej, wielu sukcesów i aby śpiew niósł radość i satysfakcję nie tylko im, ale także tym, którzy ich słuchają.

                                                                         Halina Błoch

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!