Aktualności

Dzień seniora w Sołectwie Mrowino – Cerekwica

data publikacji: 23/03/2020

KATEGORIA: Kultura

To już 13 edycja uroczystości dedykowanej seniorom naszego Sołectwa.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Pan Bartosz Derech – Wójt Gminy Rokietnica. Organizatorzy – P. Sołtys Róża Lubka, Rada Sołecka i Radni Ryszard Lubka i Ryszard Ćwirlej zaprosili na dzień 1.03.2020 r. swoich najstarszych mieszkańców. Do sali w restauracji „Przystań” przybyło 198 osób, a łącznie z zaproszonymi gośćmi i artystami było 212 uczestników tego wydarzenia. Część artystyczną zapewnił zespół muzyczno – taneczny „Vanessa i Sorba”. Vanessa w tym zespole to wokal solowy, a Sorba to znany solista-wirtuoz zwany ,,Królem cygańskiej gitary’’. Przepiękny taniec zaprezentowała nam młodziutka Giselle Czureja. Goście uroczystości mieli również okazję posłuchać przepięknego głosu naszej lokalnej solistki Michaliny Pietrzak. Tradycyjnie na scenie ze swoim repertuarem wystąpił zespół śpiewaczy stowarzyszenia „Pod Kasztanem”. Specjalne życzenia dla seniorów od młodego pokolenia złożyła Frania Klapińska. Współfundatorem ogromnego tortu wykonanego przez cukiernię Cafe Naturiana była firma „Simnat” – Cerekwica, której prezesem jest Łukasz Dolaciński.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania osobom, które pomogły w organizacji tej uroczystości, tj.:

– Pani Izabeli Dziamskiej – Przewodniczącej Rady Gminy Rokietnica,
– Panu Adamowi Michta – Radnemu Gminy Rokietnica,
– Pani Teresie Wieczorek – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury,
– Pani Małgorzacie Łopatce – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Napachaniu
– Pani Annie Markowskiej – Prezes Fundacji „BAHTAŁE ROMA”,
– Pani Monice Jackowiak – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego,
– Panu Rafałowi Michalskiemu – Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej,
– Pani Halince Błoch – oprawa muzyczna i nagłośnienie,
– Państwu Urszuli i Romanowi Kałużnym – lokal „Przystań”, gdzie jesteśmy zawsze serdecznie przyjmowani.

Ryszard Lubka

Dzień seniora w Sołectwie Mrowino-Cerekwica. Na zdjęciu Sołtys Sołectwa Mrowino-Cerekwica Róża Lubka i Wiceprzewodniczący Gminy Rokietnica Ryszard Lubka, którzy trzyma w ręku mikrofon i przemawia. Obok zaproszeni goście siedzący przy stole i klaszczący z aprobatą. Na nimi bar restauracji i kelner.

Dzień seniora w Sołectwie Mrowino-Cerekwica. Na zdjęciu członkowie zespołu muzyczno - tanecznego „Vanessa i Sorba”. Kobieta i mężczyzna stoją przed mikrofonem, mężczyzna z gitarą stoi nieco z tyłu.

Dzień seniora w Sołectwie Mrowino-Cerekwica. Na zdjęciu członkowie zespołu muzyczno - tanecznego „Vanessa i Sorba” - 2 kobiety i dwóch mężczyzn stojących z gitarami. Starsza pani z zespołu stoi przed nimi, z mikrofonem w ręku i przemawia. Obok Wiceprzewodniczący Rady Gminy Rokietnica Ryszard Lubka.

Dzień seniora w Sołectwie Mrowino-Cerekwica. Na zdjęciu członkowie zespołu śpiewaczego "Pod Kasztanem" w trakcie występu.

Dzień seniora w Sołectwie Mrowino-Cerekwica. Na zdjęciu Sołtys Sołectwa M rowino-Cerekwica Róża Lubka podczas krojenia tortu. Obok niej goście.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!