Aktualności

Dzień rzucania palenia

data publikacji: 19/11/2019

KATEGORIA: Pozostałe

W związku z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia, który w tym roku przypada 21 listopada, pracownicy Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu przygotowali dla uczniów poznańskich szkół ponadpodstawowych wykłady nt. szkodliwości palenia tytoniu oraz korzyści wynikających z rezygnacji używania papierosów 20 listopada (od godz. 9.45) w Zespole Szkół Geodezyjno-Drogowych przy ul. Szamotulskiej i 22 listopada (od godz.8.50) w Zespole Szkół Mechanicznych przy ul. Świerkowej

Dodatkowo czynni palacze tytoniu (uczniowie, jak i pracownicy szkoły) będą mogli skorzystać z pomiaru zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz poradnictwa antytytoniowego.

21 listopada w Starostwie Powiatowym w Poznaniu zostanie utworzony punkt pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu dla pracowników i interesantów Urzędu. Badania smokerlyzerem oraz poradnictwo antytytoniowe prowadzone będą przez pracowników PSSE w godz. 10 do 13 w budynku przy ul. Słowackiego (parter).

27 listopada, od godz. 12, z możliwości pomiaru CO w wydychanym powietrzu skorzystają żołnierze z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu przy ul. Wojska Polskiego.

Jak co roku obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia mają charakter akcji informacyjno-edukacyjnej, skierowanej do osób palących, biernych palaczy, osób używających e-papierosy i nowatorskie wyroby tytoniowe.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na szkodliwość palenia papierosów tradycyjnych, e-papierosów, a tym samym dążenie do zmiany zachowań zdrowotnych na te, które są korzystne dla zdrowia.

Cyryla Staszewska
Rzecznik prasowy PSSE

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!