Aktualności

14 lipca 2019 r. Triathlon w Kiekrzu

data publikacji: 17/05/2019

KATEGORIA: Sport

35 lat triathlonu w Polsce. Kiekrz 1984 – 2019

W 1984 roku Ogólnopolską Spartakiadę Młodzieży organizował Zarząd Wojewódzki Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Poznaniu. Po raz pierwszy do programu Spartakiady wciągnięty został triathlon. Na miejsce zawodów wyznaczono podpoznański Kiekrz. Zawody odbyły się 14 lipca 1984 roku, a wzięło w nich udział 137 zawodników, w tym 3 kobiety. Uczestnicy triathlonu mieli do pokonania 1500 m pływania, 50 km jazdy na rowerze i 20 km biegu. Zdecydowanym faworytem klasyfikacji generalnej był Jan Olesiński, olimpijczyk z Moskwy i mistrz świata w pięcioboju nowoczesnym. Wygrał on zawody z czasem 3 godz. 19 min 15 sekund. Drugie miejsce, ze stratą 15 minut, zajął Stanisław Zajfert.

Po 35 latach triathlon wraca do Kiekrza. 14 lipca 2019 r. zawodnicy staną na starcie i będą mieli możliwość sprawdzić się w tej wszechstronnej dyscyplinie. Już teraz zapraszamy do zaplanowania swojego udziału i zgłoszenia się poprzez formularz.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod adresem:

https://www.triathlonkiekrz.pl/register

W programie imprezy zaplanowano briefing z uczestnikami i organizatorami pierwszego triathlonu w Polsce oraz koncert.

Więcej informacji o triathlonie w Kiekrzu oraz harmonogram imprezy można znaleźć na stronie: https://www.triathlonkiekrz.pl/

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!