Aktualności

102. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

data publikacji: 23/12/2020

KATEGORIA: Kultura

27 grudnia obchodzimy 102. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, tak ważnego dla mieszkańców naszego regionu wydarzenia. Ze względu na epidemię koronawirusa, ROSgwiazdka nie mogła się odbyć. Zaplanowaliśmy jednak inne atrakcje, by uczcić tę wyjątkową rocznicę.

Podświetlenie budynków

Podobnie jak 11 listopada, tak i tym razem w godz. 17:00-23:00 podświetlone zostaną budynki zlokalizowane na terenie Gminy Rokietnica. Będą to:

  • budynek Urzędu Gminy Rokietnica, ul. Golęcińska 1,
  • budynek Szkoły Podstawowej w Cerekwicy, ul. Przybrodzka 1,
  • budynek Szkoły Podstawowej w Napachaniu, ul. Poznańska 26,
  • budynek i hol Biblioteki Gminnej im. Marii Konopnickiej w Rokietnicy, ul. Szamotulska 29. Dodatkowo, podświetlona zostanie biało-czerwona flaga stworzona z SMSów do Ojczyzny napisanych przez mieszkańców oraz wyświetlona prezentacja ze zdjęciami powstańców.

„Zimowy koncert z Rokietnicy”

27 grudnia o godz. 15:00 premierę będzie miał „Zimowy koncert z Rokietnicy”. Nagranie zostanie udostępnione na stronie www.rokietnica.pl, Rokietnica.pl na Facebooku oraz koncie Rokietnica.pl na Youtube.

Rok 2018 – Rokiem Powstania Wielkopolskiego w Gminie Rokietnica

27 listopada 2017 roku Rada Gminy Rokietnica podjęła uchwałę ustanawiającą rok 2018 Rokiem Powstania Wielkopolskiego w Gminie Rokietnica. W jego ramach wydano numer specjalny Rokickich Wiadomości, który zawierał m.in. sylwetki powstańców związanych z Gminą Rokietnica. Elektroniczne wydanie Rokickich Wiadomości dostępne jest na stronie: http://www.rokickiewiadomosci.com.pl/wp-content/uploads/2019/06/Rokickie-2019-05-Powstanie.pdf. W numerze zostały opisane również inne inicjatywy, które odbyły się w ramach Roku Powstania Wielkopolskiego w Gminie Rokietnica. Podsumowanie wydarzeń dostępne jest również na specjalnej stronie: http://rokietnica.pl/100-rocznica-wybuchu-powstania-wielkopolskiego/. Zachęcamy do lektury.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!